Podróże z psem, co zrobić, aby przebiegały bez komplikacji?

Wielu z nas wybierając się na wakacje, ferie lub urlop zabiera ze sobą psa. Nie wszystkie czworonogi uwielbiają podróże i dla wielu właścicieli taka podróż to prawdziwe wyzwanie. Samoloty, auta oraz busy nie są przystosowane do podróżujących zwierząt, więc sami musimy zadbać o komfort naszego pupila.

Po pierwsze musimy się upewnić, że pies zużył nadmiar energii przed podróżą. W tym celu powinniśmy wziąć pupila na długi spacer, oraz pozwolić mu się wybiegać, wtedy czas podczas jazdy poświęci na odpoczynek, a to znacznie ułatwi nam sprawę.
Kolejnym naszym krokiem powinno być upewnienie się, że w pojeździe, w pobliżu miejsca odpoczynku naszego psa nie będzie żadnych przedmiotów, które mógłby połknąć, lub zrobić sobie nimi krzywdę. Trzeba pamiętać również, że psy, podobnie jak ludzie, mogą cierpieć na chorobę lokomocyjną, dlatego darujmy sobie psie przekąski podczas podróży. Mogą sprawić, że naszemu pupilowi wycieczki autem będą się źle kojarzyć, a cała podróż będzie nieprzyjemna nie tylko dla zwierzaka, ale również dla nas.Prócz wielu rzeczy, których powinniśmy unikać podczas podróży z psem, są też takie o których należy pamiętać. Jedną z takich rzeczy jest woda dla psa. One również odczuwają pragnienie, więc na bieżąco powinniśmy poić psa małymi porcjami. Zbawienne podczas dłuższego wypadu mogą okazać się również ulubione psie zabawki, które zapewnią pupilowi poczucie bezpieczeństwa, oraz trochę rozrywki podczas nudnej podróży.Bardzo ważnym zagadnieniem podczas jazdy jest miejsce, które zajmie pies. Wielu ludzi decyduje się na usadzenie zwierzaka na przednim siedzeniu, zaraz obok siebie, jednak nie jest to zbyt rozsądne rozwiązanie. Pies może rozpraszać nas podczas prowadzenia pojazdu, to stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia naszego oraz innych uczestników ruchu. To samo dotyczy pupili na tylnych siedzeniach, również mogą rozpraszać kierowców i współpasażerów, a to nie wróży niczego dobrego. 


Gdzie więc najlepiej usadowić pupila? 


Najlepszym miejscem będzie bagażnik, pewnie wielu z Was teraz ma mieszane uczucia, ale trzeba pamiętać o tym, że nawet w bagażniku pies może czuć się dobrze, a co najważniejsze bezpiecznie. Wystarczy dobry transporter, który będziemy mogli tam umieścić, a nasz pupil całą drogę będzie podziwiał widoki, lub drzemał na wygodnym posłaniu.
Pamiętajmy o tym, że podróż może wywoływać bóle kręgosłupa, szczególnie u starszych psów, warto zainwestować w transporter z wypełnieniem ortopedycznym, aby każdy, nawet czworonożny pasażer jak  najlepiej wypoczywał podczas wspólnego urlopu.

Share:

0 komentarze