Jak dbać o higienę psa latem?Lato zbliża się już wielkimi krokami, temperatury rosną z każdym dniem- dla posiadaczy psów, powinien być to czas wytężonej dbałości o higienę pupila, bo bakterie uwielbiają wysokie temperatury.

Jak dbać o higienę psa latem?

Miska psa
Pamiętaj o regularnym myciu miski psa. Nie używaj do tego celu szmatki, którą zmywasz własne naczynia- wygospodaruj oddzielną ścierkę, która będzie przeznaczona wyłącznie do mycia psich misek.

Sierść
Pamiętaj o wyczesywaniu psa. Wiosna i lato, to czas w którym psy gubią więcej sierści, jej regularne wyczesywanie pomoże pozbyć się brudu, kołtunów i martwych włosów, pomaga także w uniknięciu przykrego zapachu i nadaje sierści zdrowego połysku.

Legowisko
Pamiętaj o regularnym oczyszczaniu legowiska dla psa- to właśnie w nim gromadzi się najwięcej bakterii. Odkurzaj je tak często, jak to tylko możliwe. Jeśli Twój pupil sypia w legowisku firmy E-doggy, ten krok będzie bardzo prosty- wystarczy przetrzeć legowisko wilgotną szmatką, jeżeli jednak legowisko jest wykonane z materiału, pamiętaj o jego regularnym praniu, najlepiej w antybakteryjnym szamponie dla psa.

Zabawki
Pamiętaj o zachowaniu w czystości psich zabawek- to właśnie na nich osadzają się groźne bakterie. Twarde zabawki myj w gorącej wodzie, miękkie przytulanki pierz w pralce.

Samochód
Gdy pies podróżuje samochodem, często w aucie pozostaje niemiły zapach i sierść, aby je usunąć wystarczy regularnie odkurzać wnętrze samochodu. Aby zadbać o bezpieczeństwo i wygodę pupila podczas jazdy i oszczędzić sobie pracy, szczerze polecamy transportery E-doggy, przetarcie ich wilgotną szmatką to wszystko co musisz zrobić aby utrzymać je w czystości!

Share:

0 komentarze