Transportery dla psaOkres urlopowy w pełni, jeżeli podróżujecie z psem autem, rowerem lub pociągiem, polecamy zapoznać się z dalszą częścią wpisu.

Transporter rowerowy

Jeżeli jesteś posiadaczem psa małej rasy i często wybierasz się na wycieczki rowerowe powinieneś zaopatrzyć się w transporter rowerowy. Psiaki większych ras, prawdopodobnie chętniej pobiegną za rowerem na smyczy, natomiast przedstawiciele ras mniejszych mogą nie podołać takiemu wyzwaniu, dlatego polecamy zaopatrzyć się w transporter, jego wybór zależy od naszych preferencji. 

Najpopularniejsze trzy rodzaje to:

-torba mocowana na tyle lub przedzie roweru 
-tzw. miska mocowana na kierownicy roweru z zapinanymi szelkami, aby zapobiec wypadnięciu zwierzęcia
-plastikowy kontener z mocowaniem na bagażniku

Transporter np. do pociągu lub autobusu

Pamiętajmy, że transporter w publicznych środkach transportu ma zapewnić nie tylko bezpieczeństwo psu, ale komfort jazdy innym podróżującym, stąd polecamy zakup transportera w formie torby wykonanej z tworzywa sztucznego, bądź plastikowego kontenera. Są one łatwe w czyszczeniu, posiadają rączki, ułatwiające ich przenoszenie/ noszenie na ramieniu, więcej swobody ruchów zapewniamy jednak psu w plastikowym transporterze, jest on zdecydowanie bardziej wygodny, co jest ważne szczególnie podczas długich podróży, 

Transporter do auta

Duży komfort jazdy i bezpieczeństwo zapewnimy 
psu sprawiając mu transporter ze skóry
ekologicznej, zabudowany z trzech stron. To nowoczesne legowisko zapewnia odpowiednie ułożenie ciała zwierzęcia, przez co długie podróże samochodem przestaną być udręką dla psa i jego właściciela. Transporter jest łatwy w czyszczeniu, ochroni tapicerkę na siedzeniach, podczas gdy nasz pupil cierpi na chorobę lokomocyjną lub ma brudne łapy. Inną alternatywą, choć zdecydowanie najmniej higieniczną, są szelki bądź smycz z klamrą pasującą do zapięcia pasów w aucie- uniemożliwi to psu przemieszczanie się po kabinie auta podczas jazdy.  Jeżeli nie chcemy decydować się na transporter, którego głównym przeznaczeniem jest jazda samochodem, możemy połączyć kilka funkcji. Jednocześnie, proste i stylowe legowisko powinno zapewnić naszemu psu wypoczynek nie tylko w podróży ale także w domu. Share:

0 komentarze