Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kanap i materacy?

Przeczytaliście nasze poprzednie posty pt: "Jak oduczyć psa spania w naszym łóżku?", "Czy dzielenie łóżka z psem to dobry pomysł?" i "Komfort psiego snu - jak o niego zadbać i dlaczego to takie ważne?" i zastosowaliście nasze rady a mimo to, Wasz pies w dalszym ciągu woli spać na kanapie lub łóżku zamiast w swoim legowisku? Chociaż taki scenariusz wydaje nam się mało prawdopodobny, postanowiliśmy ten wpis skierować do osób, które po wypróbowaniu wszystkich sposobów nauczania czworonogów dobrych nawyków dały za wygraną... lub do takich które nie posiadają jeszcze w swoim samochodzie transportera dla zwierząt.

Skoro nasz pupil zajmuje najlepsze miejsce na kanapie, łóżku bądź aucie, pozostaje nam tylko neutralizować nieprzyjemne następstwa takiego stanu rzeczy... Głównie są to zapachy. 


To że my, jako właściciele ich nie czujemy to nie znaczy, że ich naprawdę nie ma- ludzki nos jest tak skonstruowany, że przyzwyczaja się do różnego rodzaju woni i aromatów, dlatego warto zapytać o opinię na temat zapachu unoszącego się w naszym domu lub samochodzie, gości, którzy nas odwiedzają.

Jak pozbyć się niemiłego zapachu z kanap, materaców i tapicerek?

Soda oczyszczona
Większość z nas posiada w swoim domu sodę oczyszczoną i używa do różnego rodzaju celów, ze względu na jej szerokie spektrum właściwości. Główne znane nam zastosowania sody to te kulinarne, lecznicze i pielęgnacyjne, ale możemy z niej stworzyć idealny specyfik czyszczący i usuwający nieprzyjemne zapachy z tapicerek. 
Sodę wystarczy rozmieszać z niewielką ilością wody, tak aby miała ona gęstą konsystencję. Tak przygotowaną mieszanką przecieramy obicia i materace, a następnie pozostawiamy do wyschnięcia i usuwamy przy pomocy odkurzacza. Aby zupełnie zneutralizować zapach, możemy wzbogacić tę mieszankę o kilka kropel ulubionego olejku eterycznego lub suszone zioła mięty lub lawendy. Po tym kroku możemy także przetrzeć całość odrobiną octu, to sprawi, że przez kolejne 2-3 dni jego zapach będzie silnie wyczuwalny, ale taki sposób jest bardzo skuteczny.

Neutralizator zapachów
możemy użyć profesjonalnych, dostępnych w sklepach weterynaryjnych środków neutralizujących nieprzyjemne zapachy. 

Płyn do płukania ust

Bardzo popularną metodą jest przygotowanie płynu do płukania ust, najlepiej takiego o smaku miętowym i rozcieńczenie go w proporcji 1:2 z wodą. Całość przelewamy do butelki z rozpylaczem i spryskujemy tapicerkę, po czym przykładamy do niej gazety bądź ręczniki papierowe, których zadaniem jest wchłonięcie płynu razem z nieprzyjemnym zapachem. 


Świeżo zmielona kawa
Innym sposobem jest rozsypanie świeżo zmielonej kawy na obiciu, pozostawienie jej na kilkanaście minut, a następnie usunięcie przy użyciu odkurzacza. 

źródło zdjecia

Share:

0 komentarze