Co kupić, zanim zamieszkamy wspólnie z psem?Wybraliśmy już odpowiednią rasę, domownicy są przygotowani na wspólne zamieszkanie z czworonogiem, obowiązki zostały podzielone według naszych zaleceń z ostatniego wpisu, ale zaraz, zaraz... czegoś nam tutaj brakuje. Wyprawki dla psa! Co trzeba kupić zanim do naszego domu wprowadzi się nowy, czworonożny przyjaciel?

To zdecydowanie jedna z przyjemniejszych części, mianowicie zakupy. Zacznijmy od podstawowych, niezbędnych przedmiotów.

Transporter

Przywiezienie psa do domu, nie będzie stanowiło problemu, gdy zaopatrzymy się w transporter. Podróż w wygodnym dla czworonoga transporterze nie będzie dla niego tak stresująca, a właściciel nie będzie musiał zbierać sierści z tapicerki po przejażdżce z psem.

Miski

Przy zakupie misek pamiętajmy, aby były one wykonane z bezpiecznych i praktycznych materiałów. Plastikowa miska, może szybko się zniszczyć albo zostać pogryziona. Zdecydowanie bardziej higieniczne są te, wykonane z stali nierdzewnej, bądź ceramiki- będą mogły one zdecydowanie dłużej służyć naszemu czworonogowi.

Jedzenie

Zakup odpowiedniej karmy jest nie lada wyzwaniem. Najlepiej udać się do sklepu zoologicznego i wspólnie ze sprzedawcą dobrać odpowiednią karmę do wieku i gabarytów naszego psa. Mnogość ich rodzajów może zaskoczyć! Początkowo radzimy zakup kilku rodzajów karm, z każdego po trochu, tak abyśmy mogli przetestować, która z nich najbardziej smakuje naszemu zwierzęciu. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż zakup 25-kg worka karmy, która miałaby się zmarnować :)

Obroża i smycz

Dla wygody naszej i psa, powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup odpowiedniej smyczy, a to nie zawsze musi być proste zadanie. Mnogość ich rodzajów na rynku, jest niezliczona. Różne kolory, materiały i wielkości mogą przyprawić o zawrót głowy. Do psów mniejszej rasy bezpieczniej jest dobrać szelki zamiast obroży, która nie ochrania szyi psa podczas szarpnięć i przeciążeń. Dla szczeniaków, polecamy obroże wykonane z miękkich materiałów, jak skóra czy nylon. Bardzo ważne jest to, aby kontrolować wielkość obroży. Szczenięta rosną bardzo szybko. Sprawdzajmy co kilka dni, czy w przestrzeń między szyją a obrożą zmieszczą się nasze dwa palce- to odpowiednia miara, która nie powinna pozwolić zsunąć się obroży i jednocześnie nie przyduszać psa podczas spacerów.
Naszą radą jest to, aby jeszcze przed pierwszym spacerem założyć psu obrożę, tak aby się do niej przyzwyczajał będąc jeszcze w domu.

Legowisko

Miejsce, w którym będzie wypoczywał nas pies powinno być skrupulatnie dobrane. Dla dobra naszego i psa, lepiej, żeby nie było to nasze łóżko. Warto więc zaopatrzyć się w specjalnie dostosowane do naszego czworonoga legowisko i ustawić je w miejscu, gdzie odbywa się życie rodzinne, czyli np w salonie, lub w okolicy naszego łóżka, tak aby pies czuł się bezpiecznie. Więcej informacji o tym, w jakich miejscach najlepiej ustawić legowisko, bądź czym kierować się w jego doborze, przeczytacie w naszych poprzednich wpisach> "Jak oduczyć psa spania w naszym łóżku?"  i "Zakup legowiska dla psa- jakie materiały wybrać?" 

Zestaw do pielęgnacji sierści

Aby odpowiednio zadbać o sierść naszego czworonoga, warto zaopatrzyć się w szczotkę lub grzebień, który będzie przeznaczony do sierści/włosów psa- w doborze powinni przyjść z pomocą sprzedawcy sklepu zoologicznego. Prócz tego zaopatrzmy się szampon oraz cążki do pazurów.

Zabawki

Piłeczki, maskotki, kółka, sznury, czy gryzaki pomogą nie tylko zbudować więź między zwierzęciem a człowiekiem, ale będą stanowiły uzupełnienie treningu psa, a także mogą zapobiec zabawie innymi, przedmiotami znajdującymi się w naszym domu, jak kable czy meble. Podczas zakupu upewnijmy się, że zabawki nie zostały wykonane z materiałów toksycznych i niegroźnych dla zębów psa.

Share:

1 komentarze

  1. Ja dokładnie pamiętam, że na samym początku kupiłem po prostu maszynkę do strzeżenia psa https://sklep.germapol.pl/pl/maszynki-dla-zwierzat.html i od razu podjąłem decyzję, że będę mojego psiaka sam strzygł. Po czasie zauważyłem że nie mam z tym żadnego problemu.

    OdpowiedzUsuń