Pies i elementy odblaskowe.Już niedługo słońce będzie chować się za horyzontem już o 16:00, ale przecież zbliżająca się zima wraz z długimi wieczorami nie sprawi, że przestaniemy wychodzić na spacery z naszymi ukochanymi czworonogami. Po zmroku pies staje się niemal całkowicie niewidoczny dla kierowców. Wystarczy spuścić go z oczu na kilka sekund podczas wieczornej przechadzki, a ten może znaleźć się pod kołami samochodu. Jak zadbać o bezpieczeństwo zwierząt domowych po zmroku? Odpowiedź znajdziecie poniżej. 

Jak zminimalizować ryzyko potrącenia?

Wieczorna przechadzka z psem poboczem drogi bez chodnika, może skończyć się tragicznie, tak samo jak niewinna zabawa w parku, gdy ulubiona zabawka czworonoga potoczy się w kierunku ruchliwej jezdni, a ten pochłonięty zabawą nie zauważy nadjeżdżającego auta. 

Istnieje bardzo prosty sposób na to, aby zmniejszyć ryzyko potrącenia naszego pupila przez samochód. Podczas gdy popularność zdobywają kamizelki odblaskowe dla ludzi przemieszczających się po zmroku, w związku z wdrożeniem w życie przepisów prawa o ruchu drogowym, które wymuszają na pieszych dbanie o własne bezpieczeństwo, warto pomyśleć przy tej okazji także o swoim pupilu. Zakup drobnego elementu odblaskowego może uratować mu życie. 

Na jaki element odblaskowy najlepiej się zdecydować?

Mnogość elementów odblaskowych dla czworonogów dostępnych na rynku może przyprawić niejednego właściciela zwierzęcia o zawrót głowy: od breloczków, kamizelek, po buty, chusty, smycze, szelki i obroże. 

My zdecydowanie polecamy tę ostatnią opcję, ze względu na to, że pies, który na co dzień jest wyprowadzany na smyczy i nosi obrożę, nie musi przyzwyczajać się do nowego elementu, który ma na sobie. Odblaskowe obroże są trwałe, wygodne, większość z nich ma miejsce na dane adresowe, które mogą ułatwić znalezienie psa, podczas ewentualnego zaginięcia. 

Jeżeli masz zwykły model obroży, który nie posiada miejsca na wpisanie adresu, jest opcja dokupienia specjalnej tzw. "adresówki" ze światełkiem LED. Taki element spełnia dwojaką rolę- sprawia, że pies jest widoczny na drodze, a także ułatwia jego odnalezienie w razie ewentualnego zaginięcia. 

Zamiennie do obroży, szczególnie dla psów małych ras polecane są nylonowe szelki- ten element psiego ubioru także może być bardziej widoczny. Wystarczy zdecydować się na zakup szelek odblaskowych, które pełnią taką samą rolę jak odbijająca światło obroża. 

Warto także wiedzieć, że na rynku istnieją odblaskowe, regulowane smycze. Podobnie jak w wyżej wymienionych akcesoriach, jest do niej doszyty element odblaskowy. 

Zaopatrując się w którekolwiek wyżej wymienione akcesoria zawierające elementy odblaskowe zwiększamy bezpieczeństwo nie tylko naszego czworonoga ale także swoje- warto o tym pamiętać wybierając się na spacer po zmroku! 

Grafika: pies w kamizelce odblaskowej

Share:

0 komentarze