Smakołyki dentystyczne dla psów

Osad nazębny składa się z bakterii i resztek pożywienia, a te nieusuwane regularnie mogą doprowadzić do powstania kamienia nazębnego. Jeśli nie będziemy dbać o higienę pyska naszego pupila, musimy liczyć się z tym, że może to doprowadzić go utraty zdrowia przez psiaka: stanów zapalnych, paradontozy, wypadania i zniszczenia uzębienia, do chorób dziąseł, a także wskutek przenoszonych wraz z krwiobiegiem po całym organizmie bakterii, nawet do chorób narządów wewnętrznych. Dzisiaj kilka słów o... przysmakach dentystycznych, których zadaniem jest niedopuszczenie do wyżej wymienionych skutków braku higieny jamy ustnej u naszych czworonogów. Proces narastania kamienia na zębach rozpoczyna się bardzo szybko. Już po około kilkunastu godzinach zebrana płytka nazębna będąc pod ciągłym wpływem minerałów zawartych w ślinie, zaczyna twardnieć i z każdą godziną jej usunięcie jest bardziej kłopotliwe, zatem najlepiej starać się zapobiegać jej powstawaniu, niż usuwać po dłuższym czasie jej narastania. 

Jak zapobiegać powstawaniu płytki nazębnej u psów?


Sposobów jest kilka, jednak tym najprostszym i najprzyjemniejszym dla właściciela i czworonoga jest wzbogacenie diety zwierzęcia o przysmaki dentystyczne. Te w związku z tym, że są twarde, podczas gryzienia w sposób mechaniczny pomagają pozbyć się kamienia, a przy tym także niosą za sobą szereg różnych korzyści, takich jak wzmocnienie mięśni szczęki, zwiększenie ukrwienia dziąseł i pobudzanie pracy ślinianek, które także mają swój udział w naturalnych procesach oczyszczania zębów. 

Pisząc, że przysmaki dentystyczne, są prostym i przyjemnym sposobem dla właścicieli i zwierząt, na walkę z osadem na zębach psów, mieliśmy na myśli to, iż stosunkowo niskim kosztem i niewielkim wysiłkiem jesteśmy w stanie takie przysmak kupić i podać naszemu pupilowi. Tego typu smakołyki są łatwo dostępne w większości sklepów, nie tylko tych dedykowanych zwierzętom. A same psy? Wprost je uwielbiają, czego nie można powiedzieć o zabiegach usuwania kamienia np. utradźwiękami u weterynarza. Psy kochają takie przysmaki, ponieważ tego rodzaju gryzaki najczęściej smakują np. jak kurczak, czy wołowina, a jednocześnie są produkowane w bardzo wielu kształtach i posiadają różną strukturę sprzyjającą mechanicznemu usuwaniu kamienia. Kształty, które najczęściej spotyka się na naszym rynku to te, których przekrój wygląda jak gwiazda, czy litera X z podłużnymi rowkami (dla osiągnięcia maksymalnych efektów najlepiej stosować różne rodzaje tych przysmaków zamiennie).

Prócz tego, że smakołyki dentystyczne smakują jak wiele różnych rodzajów mięs, najczęściej faktycznie zawierają je w składzie, a także wewnątrz nich znajdują się różnego rodzaju oleje, zboża, wyciągi roślinne m.in. z eukaliptusa, mięty i herbaty zielonej, będące składem standardowych past do zębów dla ludzi i pełniących taką samą rolę, tzn. odświeżanie oddechu, prócz tego składy wzbogacone są np. o wapń i cynk. 

Wszelkiego rodzaju gryzaki, smakołyki i przysmaki dentystyczne znakomicie radzą sobie z zaspokajaniem potrzeby gryzienia i żucia u naszych czworonogów, przy jednoczesnym zapobieganiu powstawaniu kamienia nazębnego. 

Produkt znajdujący się na fotografii to Sofa w kolorze Blue, dostępna tutaj

Share:

2 komentarze

  1. Bardzo przydany i wartościowy wpis, uważam, że powinny przeczytać go wszystkie osoby posiadające zwierzaczki. Zgadzam się z tym, że gryzaki naturalne bardzo dobrze czyszczą ząbki psów, gąbczasta faktura suszonego mięsa zaspokaja również naturalną potrzebę żucia występującą u zwierząt. Polecam wszystkim zwłaszcza suszone racice jelenia - moja Mania je uwielbia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie smakołyki bardzo często również pomagają poprawić zapach z psyka więc mają raczej dobre działanie. Ja jestem zdania, że również jeśli będziemy używam specjalnych perfum dla psa https://sklep.germapol.pl/pl/kosmetyki-rozne_perfumy to wtedy na pewno będzie ładniej od niego pachniało.

    OdpowiedzUsuń