Legowisko ortopedyczne z wypełnieniem VISCO

Dla żadnego właściciela czworonoga nie jest tajemnicą, że dobór odpowiedniego legowiska jest bardzo ważny. Staje się on szczególnie istotny, gdy jesteśmy właścicielami psa mającego problemy z kręgosłupem, krążeniem, alergią, czy reumatyzmem. Jakie legowisko powinny posiadać psy mające problemy zdrowotne? Tego dowiecie się z dalszej części wpisu...Psom schorowanym, ze schorzeniami układu kostno-mięsniowego, seniorom i rekonwalescentom zaleca się korzystanie z legowisk ortopedycznych, posiadających szereg właściwości leczniczych i zastosowań.


 • - zmniejszają napięcie mięśni i nerwów,
 • - dostosowują się do kształtu ciała,
 • - poprawiają jakość odpoczynku,
 • - zapewniają idealne podparcie i ułożenie ciała,
 • - redukują nacisk na całej powierzchni ciała,
 • - przynoszą ulgę dla kręgosłupa, szyi, bioder i kończyn,
 • - pozytywnie wpływają na zdrowie,
 • - nie zaburzają krążenia krwi (nie uciskają naczyń krwionośnych),
 • - zapewniają relaks dla mięśni całego ciała.
 • - zmniejszają dolegliwości bólowe znacząco podnosząc komfort snu.


Jaki materac ortopedyczny polecamy?

Przetestowaliśmy wiele różnego rodzaju wypełnień ortopedycznych dla psów, jednak materace lecznicze VISCO wykonane z wysokiej jakości poliuteranowej piany, niedeformującej się pod wpływem długotrwałego nacisku, zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w przypadku schorowanych psów. 

Wypoczynek na takim podłożu przynosi ulgę obolałym mięśniom i stawom psa. Ważnym parametrem tej pianki jest jej wrażliwość na temperaturę. Jeśli temperatura się obniża, pianka zaczyna robić się coraz twardsza, natomiast gdy temperatura wzrasta pianka staje się coraz bardziej miękka. W przypadku materaca wykonanego z tej pianki, pod wpływem temperatury dostosowuje się on do kształtu ciała i zwiększa się powierzchnia podparcia. Kluczową cechą pianki „Visco” jest jej „powolność”, przy dużej zdolności amortyzacyjnej. Jedną z jej głównych właściwości jest bardzo mała elastyczność, nie posiada ona sprężystości. Jeśli zanurzy się rękę w piance, pozostanie wgłębienie, które dopiero po chwili stopniowo wraca do pierwotnego kształtu. 

Te unikalne właściwości pianki Visco powodują, że materace z niej wykonane charakteryzują się również niezwykłymi właściwościami. Materace te powodują, że powierzchnia podparcia ciała zwiększa się nawet o 60% w stosunku do powierzchni podparcia na standardowym, twardym materacu. Tak znaczne zwiększenie powierzchni podparcia powoduje, że nacisk na każdy centymetr podpartego materacem ciała w sposób zasadniczy zmniejsza się. To powoduje, że obwodowe naczynia krwionośne tkanki ciała pozostają otwarte, swobodnie przepływa krew i jest dobre dotlenienie tkanki. Zamknięcie, a nawet znaczne ograniczenie przepływu krwi w naczyniach obwodowych powoduje, że tkanka jest niedotleniona - powoduje to dyskomfort snu, częste budzenie się i zmianę pozycji. W krańcowych przypadkach, szczególnie u psów obłożnie chorych, mogą tworzyć się odleżyny.

Odpowiednie legowisko może znacznie podnieść poziom życia cierpiącym, schorowanym psom. Zdrowy wypoczynek na odpowiednim materacu, wykonanym z materiału pomagającego utrzymać odpowiednią postawę i sterylność, będzie zapobiegać wszelkiego rodzaju alergiom i działać w profilaktyce schorzeń kręgosłupa, reumatycznych czy odleżyn. 

Share:

3 komentarze

 1. Na stronie www.materacowisko.pl znalazłem komfortowy materac. Warto rozważyć tam zakupy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja podczas zakupów na https://senpo.pl/lozka/ mogłem skorzystać na początku z pomocy eksperta, który doradził mi w kwestii wyboru nie tylko odpowiedniego materaca ale też stelaża do łóżka i pojemnika na pościel. Dzięki temu skomponowałem bardzo wygodne łóżko, które idealnie pasuje do wystroju wnętrza mojej sypialni. Meble robione na zamówienie są doskonałym rozwiązaniem do mniejszych pomieszczeń, w których gotowe meble mogą się nie zmieścić.

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń