Hotel dla czworonogów

Już za chwilę weekend majowy. Wyjeżdżacie? Jeśli tak, to zabieracie swojego psiaka ze sobą na wyjazd, zostawiacie go w bezpiecznych rękach kogoś z rodziny czy znajomych, a może korzystacie z usług hoteliku dla zwierząt? O tych ostatnich będzie nasz dzisiejszy wpis. Zachęcamy do lektury...
Popyt na hotele dla czworonogów gwałtownie wzrasta, a ich ilość w ostatnim czasie znacznie się zwiększa. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Polacy coraz częściej podróżują. Codziennością wielu z nas są wyjazdy służbowe, wakacyjne, na ferie, święta, długie weekendy. Nie każdy ma możliwość pozostawienia swojego pupila w bezpiecznych rękach kogoś z rodziny, czy przyjaciół, pod swoją nieobecność. 

Świadomość społeczeństwa dotycząca potrzeb zwierząt, nie tylko fizycznych ale też psychicznych ciągle rośnie, zmiany następują także w podejściu do zwierząt domowych, a ich podłoża poszukiwać można w krajach zachodnich, z których to czerpiemy inspiracje, też w tym zakresie. Wszystko to może mieć bezpośredni wpływ na to, że nowe hotele dla psów, kotów, tchórzofretek, królików i myszy wyrastają jak grzyby po deszczu. 


Co zatem zrobić ze swoim czworonogiem, gdy planujemy wyjazd bez zwierząt? 
Idealnym rozwiązaniem może być pozostawienie zwierzęcia w specjalnie przystosowanym do tego celu hoteliku. Najczęściej cena za tego typu usługi oscyluje w granicach kilkudziesięciu złotych. Najpopularniejszą ceną za dobę w takim miejscu, z którą się spotkaliśmy była kwota 50 zł. Pamiętajmy, że hotele dla zwierząt nie podlegają nadzorowi Inspekcji Weterynaryjnej, dlatego konieczne jest skrupulatne sprawdzenie miejsca, w które oddaje swoje zwierzę. Czym się kierować podczas wyboru odpowiedniego hotelu dla czworonoga?
W pierwszej kolejności warto poszukać informacji na temat hotelu w Internecie. Wielu właścicieli, którzy oddawali już swoje psiaki pod opiekę konkretnego hotelu, wystawia opinie. Te nie zawsze bywają miarodajne, jednak warto wziąć je pod uwagę. Przed oddaniem zwierzęcia, warto wiedzieć jak wiele psów może przebywać w danym hotelu jednocześnie. Gdy ta liczba jest zbyt duża, powinna zapalić się nam czerwona lampka. Zbyt duża ilość miejsc, może stanowić o tym, że pies nie będzie pod odpowiednią opieką. Prócz tego, warto dowiedzieć się:


  • czy wymagana jest wcześniejsza rezerwacja?
  • czy zapewnione jest wyżywienie zwierzęcia?
  • czy opieka nad pupilem będzie sprawowana przez całą dobę?
  • jakie są wymagania dotyczące szczepień, sterylizacji, stanu zdrowia, charakteru?
  • czy zwierzęta przebywające w hotelu będą pod stałą opieką weterynarza?
  • czy hotel zapewnia wyjścia na spacer, zabawy?Oddanie psa pod opiekę obcych osób, zawsze wiąże się dla niego z ogromnym stresem i powinniśmy jako właściciele zwierząt mieć tego świadomość. Może być to stresujące doświadczenie nie tylko dla psa, ale także dla nas samych. Aby zminimalizować nasze obawy, niektóre z hoteli posiadają całodobowy monitoring, który daje możliwość oglądania w czasie rzeczywistym swojego pupila za pośrednictwem Internetu. To duże udogodnienie, które może uspokoić nawet najbardziej nadopiekuńczych właścicieli. Abu ułatwić psu przebywanie wśród obcych mu miejsc i osób, bardzo dobrym rozwiązaniem może być zabranie do hotelu ulubionego koca lub legowiska, w którym na co dzień sypia nasz pies. 
Share:

0 komentarze