Jakie imię wybrać dla psa?

Jeżeli jesteś na etapie wybierania imienia dla swojego psa, nasz tekst na pewno Ci pomoże! 
Podczas wybierania imienia dla swojego pupila powinnaś/powinieneś kierować się kilkoma zasadami. Jakimi? Tego dowiesz się z dalszej części wpisu. 


1. Zdecyduj się na imię dwusylabowe- takie jest łatwiejsze do zapamiętania dla psa. 

2. Jeżeli dopiero co, przywitałeś nowego czworonoga w domu i nie znacie się zbyt dobrze, to może warto zaczekać kilka dni z nadaniem mu imienia, tak aby poznać jego usposobienie, zachowanie i charakter? 

3. Jeżeli planujesz dać swojemu czworonogowi imię, jak gdyby był człowiekiem, przemyśl tę kwestię :) Osoby z Twojego najbliższego otoczenia mogą czuć się urażone, że nazwałaś/łeś psa imieniem, które same noszą.4. Nazywając małego, puchatego i słodkiego szczeniaczka zdrobniałym imieniem, miej na uwadze, że zwierzęta rosną bardzo szybko. Dojrzały pies, dużej rasy nazywający się "Puszek" może być obiektem uśmiechów przechodniów, gdy będziesz go wołać :)

5. Poszukując inspiracji w nazywaniu zwierzęcia, warto zapoznać się z historią danej rasy czworonoga i jej pochodzenia. Idąc tym tropem, jeżeli pies jest rasy np. pochodzącej z Niemiec (Bach, Wilhelm), albo rasy orientalnej (Kumiko, Nikaro).

6. Dobrze, jeżeli imię zwierzaka od razu daje informację o jego płci. Jest to szczególnie ważne, jeżeli np. gdy pies się zgubi, a także podczas wizyt u weterynarza. 

7. Imię powinno mieć zdrobnienie. Warto o tym pomyśleć, wtedy kiedy nadaje się imię zwierzęciu. Używanie zdrobnień jest wygodne dla właścicieli czworonogów. 

Wybór imienia dla zwierzęcia wielu właścicielom wydaje się być rzeczą błahą i nieznaczącą, warto jednak swój wybór przemyśleć. W końcu zwierzę, będzie nosiło dane imię przez całe życie... :) 

Share:

2 komentarze

  1. Mój Dasti ma imię z hodowli :-) Początkowo chciałam nazwać psa po swojemu, ale moje pomysły nie podobały się mężowi i Dasti został Dastim :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Legion hodowlane imię miała ''Aria'', ale już dużo wcześniej zdecydowaliśmy się na ''Legion''. Natomiast Levi miał hodowlane ''Lord'', ale również nie przypadło nam do gustu - tak powstał Leviathan :)

    OdpowiedzUsuń