Mata dla psa do samochodu

Wakacje to idealny czas na wycieczkę! Jeżeli nie chcesz zostawiać psa w hoteliku dla zwierząt, o którym wspominaliśmy już w poprzednich wpisach, to koniecznie pomyśl o tym w jaki sposób będziesz przewozić psa w samochodzie. Jedną z opcji jest transporter , jednak nie jedyną. Rozwiązaniem, które także warto wziąć pod uwagę jest mata.


Dlaczego warto zdecydować się na matę do samochodu?  • zapewnia psu komfort podczas jazdy samochodem,
  • ochrania siedzenia przed trudną do usunięcia sierścią,
  • zapobiega zabrudzeniom tapicerki auta,
  • chroni wnętrze auta przed pogryzieniem,
  • jest wielofunkcyjna i uniwersalna, ponieważ można ją ułożyć także w docelowym miejscu naszej podróży i używać jako tymczasowego legowiska. 
Największą zaletą maty samochodowej jest jej uniwersalność. To akcesorium może znakomicie pełnić role standardowego legowiska i świetnie nada się do każdego typu samochodu, jest jednak jeden warunek. Że jej rozmiar zostanie odpowiednio dobrany do naszego pupila, ale także auta. 
Pies ułożony na macie musi czuć się komfortowo na tyle, aby mógł na niej wypoczywać bez zbędnego skrępowania łap. 

Jaka powinna być idealna mata do bagażnika?

Przede wszystkim mata powinna być odpowiedniej grubości, aby leżenie na niej nie powodowało dyskomfortu, ale także musi być ona dostosowana do psa. Jeżeli ten ma problemy ze zdrowiem: kręgosłupem, krążeniem, jest kontuzjowany, czy po operacji to zdecydowanie najlepszą opcją jest mata z wypełnieniem ortopedycznym, ponieważ może dać ulgę podczas długiej podróży. Przykładem może być specjalistyczne wypełnienie z pianki Visco, które jest dostępne w sklepie E-doggy. 
Materiał wykorzystany do produkcji maty, powinien charakteryzować się wysoką wodoodpornością, co znacznie ułatwi właścicielowi utrzymanie jej w czystości i wpłynie na jej trwałość. 
Share:

0 komentarze