Pies w hotelu - co zabrać i jak się przygotować?Urlop z psem może być fajny. Wystarczy tylko dobrze się do niego przygotować. Jeśli planujemy wizytę w hotelu, w pierwszej kolejności powinniśmy upewnić się, że akceptuje on pobyt naszego pupila – możemy to sprawdzić kontaktując się z obiektem lub od razu wybierając taki, który będzie przyjazny zwierzętom na stronie http://www.piesnaurlopie.pl.Nawet przy rezerwacji internetowej, powinniśmy zaznaczyć, że wśród gości hotelowych pojawi się pies. Dzięki temu obsługa będzie mogła się przygotować i zapewnić nam bardziej komfortowy pokój (np. większy) czy lepszą lokalizację np. bliżej windy/na parterze.
Bez względu na to gdzie się wybierzemy w podróż z naszym psem, dobrze jest rozpocząć przygotowania choćby kilka tygodni wcześniej. Porządnie spakowany bagaż tak samo dla nas jak i dla czworonoga jest kluczem  do udanego wspólnego wyjazdu! Oprócz podstawowych rzeczy dla psa takich jak: karma, książeczka zdrowia, smycz czy obroża (pobierz za darmo pełną listę tutaj) warto dodatkowo zabrać jeszcze parę innych rzeczy.

Własna miska, a nawet dwie
Dwie miski mogą Ci się przydać, gdy rozstaniesz się z pupilem na chwilę. W jednej zawsze będzie na niego czekać woda, a do drugiej można wrzucić coś dobrego, żeby odwrócić uwagę w momencie wychodzenia z pokoju. Jeżeli postawisz je w łazience łatwiej będzie Ci zachować czystość w hotelowym pokoju. Rozchlapana woda czy resztki karmy na posadzce będzie można szybko i sprawnie usunąć.

Psi ręcznik
Pogoda na wyjazdach potrafi zaskoczyć. Psi ręcznik zawsze przyda się w razie deszczu do wytarcia brzucha i łap przed wejściem do hotelu czy pokoju, inaczej ślady łap będą prowadzić prosto do Waszych drzwi ;)

Wygodne legowisko, koc lub mata dla psa
Hotel to dla psa zawsze obce miejsce, chyba, że wszędzie czuje się dobrze i jest przyzwyczajony do częstych zmian. Stwórz własny kąt Twojemu pupilowi, a będzie czuł się bezpieczniej i swobodniej. Na pewno przyjemniej będzie mu się spało na własnym posłaniu, zabranym z domu. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie multifunkcjonalnej maty.  Spełnia ona swoją funkcję nie tylko podczas długich podróży samochodem. Gdy umiejscowimy ją np. w bagażniku czy na tylnym siedzeniu samochodu- ochroni tapicerkę przed ewentualnymi zadrapaniami, zabrudzeniami i sierścią. Ta sama mata może zostać użyta jako legowisko dla psa podczas wyjazdu, a także może stanowić wyściółkę do klatki kennel. Jest zatem bardzo praktyczna i zabiera niewiele miejsca.  Idealną matę, wykonaną ze skóry ekologicznej kupisz w sklepie: https://e-doggy.pl/ Będąc w hotelu nie zabieraj psa do łóżka. Sierść ciężko usunąć, a nie każdy gość jest do niej przyzwyczajony.

Ulubiona psia zabawka i smakowity gryzak
Kiedy pies będzie przebywać sam w pokoju zadbaj o to, żeby miał zajęcie. Pamiętaj o jego ulubionej zabawce czy pysznym gryzaku, który sprawi, że na czas Twojej nieobecności zapomni o całym świecie. Jeśli nie chcesz zostawiać psa, sprawdź, czy w okolicy nie ma miejsc przyjaznych do których możecie udać się wspólnie z czworonogiem, aby coś zjeść czy zwiedzić.
Niezależnie od tego co zabierzesz postaraj się traktować hotelowy pokój jak swój własny. Pamiętaj, że w towarzystwie psa jesteś wyjątkowym gościem. To od Ciebie zależy czy obsługa będzie darzyła zaufaniem następnych urlopowiczów z psami. 

Wpis powstał we współpracy z Aleksandrą Okrasą, ekspertem ds. podróży z psem po Polsce oraz autorką bloga „Pies na urlopie”.

Share:

0 komentarze