Gdzie najlepiej umieścić legowisko dla psa?


Pies to zwierzę, które potrafi przespać ponad połowę doby. Na ten czas składa się nie tylko sen właściwy, ale także wszystkie drzemki w ciągu dnia. Jest zwierzęciem towarzyskim i lubi nas mieć na oku, dlatego najczęściej kładzie się tam, gdzie aktualnie się znajdujemy. Najchętniej w naszym łóżku lub na kanapie przed telewizorem. Jeśli tylko zorganizujemy mu miejsca choć w połowie wygodne jak te, mamy sporą szansę, że zmieni swoją decyzję. Pod warunkiem, że nie jest to już wyrobiony nawyk, wtedy trzeba będzie nad tym popracować.
Własne miejsce
Podstawową potrzebą psa jest stały kontakt z właścicielem. Dlatego w czasie snu doskonale sprawdza się legowisko umieszczone w sypialni, a podczas drzemki np. w salonie czy innym pomieszczeniu, w którym przebywamy w czasie dnia. Może to być jedno posłanie, łatwe do przenoszenia lub kilka, jeśli tylko mamy taką możliwość. Takie rozwiązanie to dobra alternatywa dla psa, który ma ochotę wylegiwać się na naszej kanapie. Świetnie sprawdzi się też podczas wizyty gości, gdy będziemy chcieli odesłać psa na miejsce.

Komfort i wygoda
Posłanie dla psa do spania musi znajdować się w komfortowym miejscu, inaczej nie będzie cieszyło się powodzeniem. Najlepiej jeśli jest to obszar nieco większy od jego wymiarów. Położony w miejscu nieprzechodnim, nie narażonym na przewiewy czy przegrzanie. Jednym słowem tam, gdzie nasz pupil będzie miał spokój i ciszę. Dobrze by było ustawić je w sposób, który umożliwi mu widok na łóżko. Dzięki temu będzie miał nas na oku, tak jak lubi.

Legowisko do drzemki powinno znaleźć się w podobnym miejscu w pomieszczeniu dziennym. Najlepiej w punkcie strategicznym, który pozwoli zwierzęciu na stałą obserwację otoczenia.

Niezależnie od tego, gdzie będzie umieszczone musi być wygodne. Zanim zdecydujemy się na konkretne posłanie zwróćmy uwagę na to jakie miejsca wybiera pies. Czy są to miękkie poduchy? A może raczej twardsza kanapa? Na rynku jest wiele różnych rozwiązań. Dobrze dobrane i solidne legowiska służą czworonogom nawet przez lata. Te sprawdzone znajdziesz w sklepie https://e-doggy.pl/.

Święty spokój kluczem do sukcesu
Ulubione miejsce do wylegiwania to takie, które kojarzy się ze spokojem, wygodą i czystą przyjemnością. To teren należący do psa, gdzie jest pewność, że nikt mu nie przeszkodzi. Właśnie tam, może się wyspać, drzemać, zająć pielęgnacją sierści, ulubioną zabawką czy pysznym przysmakiem. Do takiego miejsca chętnie będzie wracać!


Opiekun projektu Aleksandra Okrasa www.piesnaurlopie.pl

Share:

3 komentarze

  1. Świetny wpis! Szczerze się przyznam, że nawet nie miałam pojęcia, że pies powinien mieć więcej, niż jedno posłanie, ale teraz wydaje się to dla mnie logiczne. Jak jesteśmy w domu to nie będzie chciał przecież cały czas leżeć np. w sypialni :) Dzięki za wpis!

    OdpowiedzUsuń
  2. Cenne wskazówki zwłaszcza dla osób, które dopiero przymierzają się do posiadania psa :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Piesek musi mieć swoje miejsce w domu, więc najlepiej znaleźć mu jakieś zacisze, w którym odpocznie i od razu będzie się mógł też wyszaleć. Wiele zależy też czy mieszkamy w domu czy mieszkaniu, gdyż to dwie zupełnie różne sprawy ;)

    OdpowiedzUsuń