Wakacyjne „nic nie robienie” zbliża, ale czy Twój pies wie jak to zrobić?


Codzienna praca i życie w pośpiechu rzadko pozwala nam na dłuższy odpoczynek, dlatego wakacje to doskonały moment, żeby wspólnie spędzić czas. Piknik w parku, opalanie na plaży, a nawet czytanie książki na kocu we własnym ogrodzie czy na działce w towarzystwie czterech łap może być przyjemne pod warunkiem, że nasz pies nie będzie znudzony.Zróbmy coś razem!
Pragnienie wykorzystania każdej wolnej chwili z psem i szukanie nowych zajęć sprawia, że stajesz się nieustannym źródłem wrażeń. Gdy przestaniesz mu coś oferować może nie umieć zająć się sobą. Dlatego jeśli chcesz, aby pupil szukał u Twojego boku nie tylko atrakcji, ale także spokoju koniecznie znajdź czas na odpoczynek w waszym planie dnia nie tylko na urlopie.

Skorzystaj z ładnej pogody i wybierz się do parku
Zanim wyjedziesz zorganizuj próbny czas pozbawiony planów i zadań. Zabierz psa do parku (listę parków przyjaznych psom znajdziesz w wyszukiwarce miejsc http://www.piesnaurlopie.pl), usiądź wygodnie na trawie i zrelaksuj się. Jeśli pogoda nie dopisuje weź ulubioną książkę i poczytaj w jego towarzystwie. Tylko Ty, pies i cisza. Zobacz czy będzie umiał odnaleźć się w tej sytuacji. Daj mu czas na przyzwyczajenie. On też musi nauczyć się odpoczywać!

Odpoczywanie na legowisku
Twój czas na wykonanie zadań może być dobrym momentem na relaks dla psa. Nie pobudzaj go aktywnością przed, nie baw się z nim w czasie swoich zajęć zwłaszcza jeśli wymagają skupienia. Zadbaj o wygodne posłanie, na którym będzie mógł nabrać sił w czasie, gdy Ty spokojnie nadrobisz wszelkie zaległości. Ważne, by było naprawdę wygodne, żeby pies mógł się na nim swobodnie rozłożyć. W zależności od wielkości pupila i jego upodobań możesz wybrać np. sofę lub mat. Sprawdzone legowiska znajdziesz w sklepie https://e-doggy.pl/. Skieruj go na miejsce Waszą ustaloną komendą np. „idź się połóż” czy „na miejsce” i daj znać, że teraz potrzebujesz chwili dla siebie. Jest czas na pracę i jest czas na zabawę.

Sen jest potrzebny
Czy wiesz, że przeciętny pupil śpi nawet piętnaście godzin dziennie? To około dwa razy więcej niż człowiek. Z natury lubi ucinać sobie drzemki, czuwać w półśnie czy głęboko zasypiać. Zbyt mała dawka snu może negatywnie wpłynąć na jego zachowanie. Podobnie jak my, gdy jesteśmy niewyspani, stajemy się rozdrażnieni czy niechętni do aktywności z braku sił. Pamiętaj - odpoczynek jest niezbędny dla zdrowia psa, a odbywany wspólnie niesamowicie zbliża. Dlatego jeśli tylko masz okazję spróbuj delektować się „nic nie robieniem” razem ze swoim czworonożnym przyjacielem.

Wpis powstał we współpracy z Aleksandrą Okrasą z www.piesnaurlopie.pl 

Share:

0 komentarze