Jak wyczyścić legowisko dla psa?

Zachowanie legowiska dla psa w czystości nie jest proste. Wystarczy, że pies wróci ze spaceru z łapami ubrudzonymi błotem, czy śniegiem i ułoży się w swoim ulubionym posłaniu. W jaki sposób czyścić legowisko?


Przede wszystkim powinno się robić to delikatnie, aby nie zniszczyć struktury materiału. 
Niezależnie od tego, z czego wykonane jest posłanie, czyszczenie powinno się rozpocząć od starannego otrzepania legowiska z zanieczyszczeń takich jak: sierść, piach czy resztki jedzenia, po to aby przejść do następnego kroku.

Sposoby czyszczenia powinno się dobrać do tworzywa. z którego wykonano psie posłanie.

Czyszczenie legowisk z kodury
W przypadku legowisk wykonanych z kodury, najlepiej uprać je ręcznie w temperaturze nieprzekraczającej 30'C, przy użyciu łagodnych środków czyszczących, takich jak mydło, czy płyny do prania. Nie zaleca się używania agresywnych środków piorących, wybielaczy, czy rozpuszczalników, ponieważ może to naruszyć strukturę materiału. 

Czyszczenie legowisk z ekoskóry
Legowiska wykonane ze skóry ekologicznej są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu. Wystarczy wytrzepać posłanie, przetrzeć je wilgotną szmatką i gotowe! Materiał taki jak ekoskóra nie absorbuje wilgoci ani zapachów. Jest wygodny do leżenia, ale jednocześnie bardzo wytrzymały i dużo bardziej odporny na ścieranie i zadrapania, niż inne materiały. 

Czyszczenie legowisk z polaru
Polar jest materiałem przyjemnym i ciepłym, ale wymagającym i zbierającym tzw. "kulki", przez które legowisko może wyglądać nieestetycznie. Aby wyczyścić legowisko tego typu, polecamy postępowanie podobne, jak w przypadku legowisk z kodury, a jako krok dodatkowy można zastosować golarkę do tkanin, lub zebrać kulki stępioną maszynką.

W jaki sposób pozbyć się zapachów z legowiska dla psa?

Wietrzenie - po oczyszczeniu posłania, można umieścić je w przewiewnym miejscu, aby zneutralizować nieprzyjemne zapachy. 

Soda oczyszczona- to środek, który skutecznie pozwala zażegnać niepożądane zapachy. Wystarczy posypać nią legowisko, zostawić na kilka godzin, po czym pozbyć się jej przy użyciu odkurzacza. 

Neutralizator zapachów- to nowatorski produkt, występujący najczęściej w formie sprayu. Spryskanie nim legowiska, odświeża je i neutralizuje niepożądane zapachy. Jest on dostępny w większości sklepów zoologicznych. 

Share:

0 komentarze