Ubranie dla psa- konieczność czy fanaberia?

Chociaż w tym roku pogoda nas rozpieszcza, to poranki i wieczory są chłodne. Wielu właścicieli czworonogów zakłada swoim pupilom ciepłe kurtki, swetry a nawet buty. Czy jest konieczne, a może to tylko niepotrzebna moda i kaprys? Na co zwracać uwagę podczas zakupu odzieży dla zwierząt?
Gdy tylko robi się odrobinę chłodniej, na ulicach możemy zauważyć prawdziwą rewię psiej mody. W większości przypadków noszenie odzieży przez zwierzęta domowe jest uzasadnione, ponieważ im także może być zimno, szczególnie jeżeli są one posiadaczami włosów lub sierści bez podszerstka i na spacerze chłód bardzo im doskwiera: kulą się, trzęsą, nienaturalnie wysoko podnoszą łapy, podczas chodzenia po śniegu i zimnym podłożu. Ubrania są wskazane przede wszystkim dla psów ras takich jak: amstaf, doberman, westie, york, maltańczyk, jack russel, chichuachua, shih tzu, grzywacz chiński, wyżeł weimarski, chart, czy dalmatyńczyk. Inaczej sprawa się ma w przypadku psów, posiadających gęstą, grzejącą sierść jak np. siberian husky, owczarek kaukaski, icelandic sheepdog. Psom tych ras nie jest potrzebne noszenie ubrań. 


Czy psy powinny nosić buty? 
Buty są wskazane szczególnie dla psów spacerujących w obszarach miejskich, gdzie podczas mrozów posypuje się nawierzchnie dróg i chodników solą. Sól ma negatywny wpływ na poduszki łap psów, co w rezultacie doprowadza do ich pękania i poważnych chorób. 


Na co zwracać uwagę podczas zakupu ubranka dla psa?


  • Wygoda- bardzo ważne jest to, aby ubranie było dostosowane do zwierzęcia, nie krępowało jego ruchów, pozwalało mu załatwiać potrzeby fizjologiczne, było proste w zakładaniu i zdejmowaniu. 

  • Materiał- garderoba naszego czworonoga powinna być wykonana z materiałów naturalnych, oddychających, miękkich, lekkich i nieuciskających.

  • Krój ubrania- najlepiej zdecydować się na ubranie bez nogawek, a z samymi wycięciami na łapy, a także bez gumki na ogon i kaptura, które ograniczają swobodę ruchu naszego pupila.Wielu właścicieli stoi przed dylematem, czy zakładać ubrania swoim pupilom. Odpowiedzią powinno być samo zachowanie psa. Jeżeli ten należy do ras bez podszerstka, trzęsie się, jak osika podczas zimowych spacerów, wychodzi na nie niechętnie ze względu na panujące warunki atmosferyczne i szybko się zaziębia, może warto zainwestować w funkcjonalne psie ubranie? 

Share:

0 komentarze